Zazwyczaj nie myślimy o takich rzeczach i raczej tego nie zauważamy, ale faktem jest, że większość naszego życia spędzamy we wnętrzu: domu, mieszkania, pracy, galerii handlowej, hotelu, siłowni i wielu, wielu innych.

Nasze życie codzienne, nasza kultura są nierozerwalnie związane z architekturą i szeroko pojętym designem, są one integralną i charakterystyczną cechą każdej epoki, cywilizacji czy też społeczeństwa.

Źródło zdjęć: innerstadsspecialisten

Większość z nas nie jest świadoma historii, pochodzenia lub znaczenia wielu elementów składowych budynków, które mijamy codziennie w drodze do pracy, na uczelnie, na zakupy. A może ten codziennie mijany budynek Sądu czy gmach uczelni lub budynek sakralny jest perełką architektury swego okresu, a może jest połączeniem kilku ważnych nurtów, na których wzorował się architekt? A może to krzesło, które stoi w gabinecie prezesa jest meblem kultowym? Za każdym projektem stoi jakaś historia…

I właśnie tę historię chcielibyśmy Wam przybliżyć i zaprosić Was do lektury serii wpisów poświęconych historii architektury i wnętrz. Będzie to swoista podróż, która rozpocznie się około sześć tysięcy lat temu, a każdy jej etap będzie związany z danym okresem istotnym z punktu widzenia historii sztuki, architektury i architektury wnętrz.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two + twenty =