Nareszcie nadszedł ten czas w roku! Czas kiedy zapach mandarynek i pierniczków to najlepszy zapach na świecie. Czas kiedy zaczyna się w nas budzić duch Bożonarodzeniowy. I być może aura za oknem nie jest zbyt świąteczna, ale w żaden sposób nie przeszkadza to nam żeby nasze domy wyglądały bajecznie!

źródło: pinterest

Choinki, wieńce, lampki, girlandy, świece. Niezliczone dekoracje i ich połączenia dają nam wachlarz możliwości przystrojenia naszego domu. I nie ma znaczenia czy mieszkasz w kawalerce, segmencie czy podmiejskiej willi – każde wnętrze można przystroić tak, że będzie piękne i nastrojowe.

Nie każdy może pozwolić sobie na zapierającą dech w piersiach, dwumetrową choinkę, ale nie ma co nad tym rozpaczać – każde drzewko świąteczne jest piękne, bez względu na rozmiar. Najlepiej prezentują się drzewka naturalne, w  pięknym zielonym kolorze, są one ozdobą same w sobie. Wystarczy umieścić je w fajnej doniczce, koszu czy wiaderku, ozdobić światełkami i efekt murowany.

Dla bardziej ambitnych nie ma żadnych ograniczeń w formie dekorowania choinki: klasyczne bombki, łańcuchy, suszone pomarańcze i laski cynamonu przewiązane sznurkiem lub wstążka, kokardy, szyszki, ozdoby zrobione przez dzieci. Wymieniać można bez końca, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

źródło: pinterest

Choinka zazwyczaj stoi w naszym salonie lub jadalni, ale nie kończcie na tym dekorowania! W końcu przed świętami bardzo dużo czasu spędzamy w kuchni więc czemu nie poczuć klimatu świątecznego również tam? I przez klimat świąteczny nie mam na myśli godzin spędzonych na lepieniu pierogów czy mieszaniu bigosu.

Zielone gałęzie jodły czy świerku spokojnie dostaniecie w kwiaciarni czy punkcie sprzedaży choinek, warto kupić kilka sztuk. Jeżeli w kuchni nie macie miejsca na małą choineczkę, to będą się one prezentować bardzo efektownie w wazonie lub zwykłym słoiku, może nawet przystrojone światełkami. Możecie je również związać wstążką i zawiesić na oknie lub szafce jako wieniec czy girlandę.

źródło: pinterest

Nie zapominajmy również o niezastąpionych światełkach i świecach. W końcu to dzięki nim zimowe wieczory są tak ciepłe i przytulne. Nie jest odkryciem, że światełka choinkowe prezentują się pięknie, nie tylko na choince. Warto nimi przystroić okna, zasłony, biblioteczki czy nawet blaty. Ciekawy efekt uzyskamy wkładając światełka o ciepłej barwie do dużego słoika, tworząc w ten sposób piękną lampę stołową czy okienną.

źródło: pinterest

Niestety w ostatnich latach pogoda skutecznie próbuje utrudnić nam uzyskanie efektu pięknych, białych Świąt. Deszcz i plucha za oknem raczej nie są zbyt malowniczym tłem dla naszych pięknych dekoracji. Ale nie martwcie się – można sobie troszkę pomóc i w tym zakresie. Efekt śniegu uzyskamy kładąc pod choinką biały, puchaty dywanik lub watę. Wata jest też super sposobem na udekorowanie parapetów – wystarczy rozłożyć watę, na niej położyć świeże gałązki i udekorować lampkami choinkowymi.

W Waszym salonie nie ma miejsca na dużą choinkę, ale chcielibyście żeby ta którą macie była lepiej widoczna? Nie ma problemu! Połóżcie watę lub dywanik w wybranym miejscu, na tym postawcie drewniane sanki, a na nich choinkę. Upieczecie dwie pieczenie na jednym ogniu – choinka będzie lepiej widoczna, a sanki nie będą stały bezużyteczne.

Pamiętajcie – dekorując dom na Święta nie ma żadnych ograniczeń! Warto jednak trzymać się kilku zasad:

  • stawiajcie na drzewka i gałęzie naturalne;
  • starajcie się używać światełek o ciepłej barwie;
  • nie ograniczajcie się wyłącznie do choinki i dekoracji salonu;

Jeżeli uda Wam się trzymać tych zasad, to na pewno nie popełnicie żadnego błędu dekorując Wasze ukochane cztery kąty.

źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × one =