Może się wydawać na pozór, że im mniejsze wnętrze, tym łatwiej je urządzić. To niestety mylne przekonanie – kompaktowy pokój, łazienka czy kuchnia wymagają bowiem ogromnej uwagi i precyzyjnego planowania. Aranżacja małych wnętrz musi być więc dokładnie przemyślana, zarówno w warstwie estetycznej, jak i funkcjonalnej. Bardzo duże znaczenie odgrywają także kolory oraz rodzaj zastosowanych materiałów wykończeniowych.

Przede wszystkim liczy się pomysł na aranżację małych wnętrz, który ma być odzwierciedleniem potrzeb użytkownika oraz ściśle łączyć się z funkcją pomieszczenia, jaką ma pełnić. Niezależnie czy planujemy urządzenie pokoju dziecięcego, łazienki lub niewielkiego salonu – w każdym przypadku ważna jest kreatywność oraz umiejętność dopasowania wystroju i wyposażenia wnętrza do jego niewielkiej powierzchni.

Aranżacja wnętrz mały pokój

Jak zatem powinna być przeprowadzona aranżacja wnętrz? Mały pokój dzienny to prawdziwe wyzwanie, szczególnie w kwestii wyposażenia, jakie doskonale wpisze się w niewielką przestrzeń. To od niego między innymi zależy, czy pomieszczenie będzie przytulne, dopasowane do kilku funkcji, a także estetyczne. Warto więc unikać mebli masywnych, które sprawią, że pokój stanie się ciasny i niefunkcjonalny.

Aranżacja wnętrz małych powinna więc uwzględniać indywidualnie zaprojektowaną zabudowę, która pozwoli na optymalne wykorzystanie każdego centymetra powierzchni. Dzięki temu rozwiązaniu można stworzyć miejsce do magazynowania różnych przedmiotów, co nie wpłynie negatywnie na estetykę wnętrza. Niezwykle istotny jest również kolor frontów, który w przypadku niewielkich przestrzeni powinien być jasny, optycznie powiększając pokój.

Aranżacja wnętrz małych mieszkań

Osobną kategorią jest aranżacja wnętrz małych mieszkań. W tym przypadku najważniejszym elementem jest dokładne przemyślenie funkcji, jakie mają pełnić poszczególne pomieszczenia. Zwykle salon jest jednocześnie sypialnią i strefą do odpoczynku. Warto więc zaprojektować go tak, aby w łatwy sposób możliwe było modyfikowanie przeznaczenia pomieszczenia, w zależności od aktualnych potrzeb.

Ogromną rolę odgrywają w tym przypadku wspomniane wcześniej meble, które powinny wyróżniać się zróżnicowaną funkcjonalnością. Przykładem niech będzie sofa, która w ciągu dnia jest wygodnym miejscem do odpoczynku, a po rozłożeniu stanie się komfortowym łóżkiem. Oprócz mebli nie można zapominać również o kolorystyce zarówno ścian, podłogi, jak i elementów wyposażenia. Jasne barwy optycznie powiększają wnętrze, co w przypadku niewielkich mieszkań ma ogromne znaczenie.

Każdy, kto choć raz mierzył się z urządzaniem niewielkiego mieszkania, doskonale wie, jak istotna jest przemyślana aranżacja małych wnętrz. Salon, kuchnia, łazienka czy pokój dziecięcy wymagają ogromnej uwagi, a przede wszystkim ergonomicznego zaplanowania. Warto więc skorzystać z usług architekta, który korzystając z nowoczesnych rozwiązań w zakresie wyposażenia wnętrz, pomoże w urządzeniu niewielkiego mieszkania.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × 2 =